مصاحبه آقای یین جون، رئیس موسسه فناوری پیشرفته داهوا در HDCVI 10 – (بخش اول)

مصاحبه آقای یین جون، رئیس موسسه فناوری پیشرفته داهوا در HDCVI 10 :

سال 2022 دهمین سالگرد بوجود آمدن فناوری HDCVI داهوا است.در دهه گذشته، این فناوری مبتنی بر کواکسیال پیشرو، در صنعت  مداربسته چندین پیشرفت کلیدی در فناوری از جمله Audio-over Coax، توابع هوش مصنوعی، کدگذاری هوش مصنوعی، K Real-time4 و Super Adapt را به دست آورد. امسال، داهوا HDCVI 10 خود را که مجهز به فناوری‌های AI-for-all، Scheduled AI، Smart Dual Illuminators و Real 5MP 16:9 است، رونمایی می‌کند، که گامی ارزنده به سوی عصر هوش مصنوعی بیش از حد متمایل می‌سازد.

hdcvi10

اما قبل از اینکه به توضیحات بیشتر در خصوص   HDCVI 10 بپردازیم بیایید یک مرور کوتاه به گذشته داشته باشیم و ببینیم که چگونه فناوری HDCVI برای اولین بار مفهوم سازی و اجرا شد. در اینجا آقای یین جون، رئیس موسسه فناوری پیشرفته داهوا، برای توضیح بیشتر در مورد آن حضور دارند: سلام، آقای یین! همانطور که همه ما می دانیم، انتشار فناوری HDCVI در سال 2012 صنعت نظارت تصویری آنالوگ را  به عصر جدیدی از HD در سطح میلیونی سوق داد. می توان آن را به عنوان یک فناوری نوآورانه با اهمیت گسترده در نسل ما در نظر گرفت. به عنوان بنیانگذار آن، آیا می توانید منظور و داستان اصلی توسعه فناوری HDCVI در ده سال پیش را با ما در میان بگذارید؟ ده سال پیش با ساخت و ساز همه جانبه شهرهای ایمن در سراسر جهان، نظارت تصویری به عنوان یک ابزار فنی مهم امنیتی، در تمامی ابعاد زندگی شهری نفوذ کرده است. با این حال، تجهیزات نظارت تصویری در آن زمان، فناوری آنالوگ استاندارد بود که نمی‌توانست نیازهای نظارت بصری کاربران را برآورده کند.

مصاحبه آقای یین جون، رئیس موسسه فناوری پیشرفته داهوا در HDCVI 10

اگرچه فناوری IP قبلاً در آن زمان شروع شده بود، اما به دلیل هزینه بالا و پیکربندی پیچیده چندان محبوب نبود. همکاران خط مقدم، مانند نصاب ها و برقکاران، بیشتر به استفاده از سیستم آنالوگ قدیمی Plug & Play عادت دارند. بازار جهانی آنالوگ استاندارد نیز در آن زمان بسیار بزرگ است. ما فکر می‌کردیم، اگر کابل‌های کواکسیال موجود را نتوان دوباره استفاده کرد، اتلاف منابع زیاد خواهد بود. بنابراین، ما ایده فناوری HDCVI را مطرح کردیم.

فناوری پیشرفته داهوا در HDCVI 10

آیا امکان توسعه فناوری جدیدی وجود دارد که بتواند از بستر کواکسیال موجود استفاده کرده و آن را ارتقا دهد؟ ما می خواهیم به معایب سیستم های آنالوگ مانند پهنای باند کم، ناتوانی در انتقال ویدئوهای HD، آسیب پذیری تصاویر، عدم وجود صدا، محدودیت های کنترل در انتقال سیگنال و فاصله انتقال تنها 100 متر بپردازیم. ایده اولیه بسیار امیدوارکننده بود، اما روند اجرای واقعی بسیار دشوار بود. به عنوان یک فناوری جدید، ما تجربه ای نداریم که به آن اشاره کنیم. این چالش یکی پس از دیگری بود. ساختن نمونه اولیه فناوری HDCVI تقریبا یک سال طول کشید. ما هیچ زمینه ای نداشتیم. ما فقط می توانیم یک چارچوب فنی جدید از طریق مدارهای آنالوگ بسازیم. به منظور حل مشکلات تداخل، ما فناوری جداسازی روشنایی و رنگ را توسعه دادیم. برای حل مسائل دیگر مانند انتقال کابلی رایج سیگنال های ویدئویی، صوتی و کنترلی، ما فناوری مدولاسیون پیشرفته و غیره را توسعه دادیم. وقتی سرانجام به پروتکل انتقال جدید رسیدیم، با مشکل دیگری در فاصله انتقال مواجه شدیم. اما ما تسلیم نشدیم. پس از تحقیقات مکرر و مقابله با مشکلات کلیدی، ما در نهایت یک فناوری تساوی کامل و پیشرفته را توسعه دادیم. این می تواند به طور خودکار از دست دادن سیگنال در فرآیند انتقال را بدون در نظر گرفتن نوع کابل و فاصله، شناسایی و جبران کند. با در نظر گرفتن 1080 پیکسل به عنوان مثال، حداکثر فاصله انتقال ما می تواند تا 800 متر برسد. علاوه بر شکستن گلوگاه فنی، ما همچنین به طور کامل نحوه تبدیل فناوری های جدید را به محصولات مقرون به صرفه برای کاربران در نظر گرفته ایم. ما تصمیم گرفتیم به طور مستقل تراشه HDCVI خود را توسعه دهیم و در نهایت به موفقیت دست یافتیم. از آن زمان، فناوری HDCVI با موفقیت به ارتقای SD به HD شبکه سیم‌کشی اصلی دوربین آنالوگ دست یافته و انتخابی سودمند برای مشتریان به بازار می‌دهد. آیا واکنش بازار هنگام عرضه فناوری HDCVI را به خاطر دارید؟

شاید اکنون وقتی به عرضه فناوری HDCVI اشاره می کنید، به فکر توجه و تمجید باشید. اما در واقع در ابتدا، شک و تردیدهای بیشتری از صنعت شنیدیم. تردید از سوی تولیدکنندگان و رقبای تراشه. بسیاری از مردم قبلا به ایده انتقال سیگنال کامپوزیت HD کواکسیال اشاره کرده اند. چندین تیم فنی برتر در صنعت روی آن کار کرده اند. اما با موفقیت محقق نشده است. به همین دلیل آنها باور نداشتند که داهوا می تواند این کار را انجام دهد. قبل از  ، کل تیم ما در مورد اولین عرضه جهانی فناوری HDCVI بسیار هیجان زده بود. از یک سو، ما باید ثابت کنیم که داهوا موفق بوده است. از سوی دیگر، ما بسیار هیجان‌زده بودیم، زیرا می‌دانستیم که به یک پیشرفت تکنولوژیک دست یافته‌ایم. پیشرفتی که کل بازار امنیت را مختل می کند و هرگز پیش بینی نشده و به رسمیت شناخته نشده است. در روز برپایی نمایشگاه، افراد زیادی برای بازدید آمدند. یک رول خط 300 متری و یک رول خط 500 متری آماده کردیم و در محل قرار دادیم.

در ادامه منتظر بخش دوم این مصاحبه در خصوص HDCVI 10 باشید

 

منبع : سایت رسمی داهوا

 

کلیدواژه : HDCVIHDCVI10داهوا
ارسال دیدگاه