قابلیت‌ های هوش مصنوعی جدید داهوا در WizSense

قابلیت‌ های هوش مصنوعی جدید داهوا در WizSense

هانگژو، چین / 16 مه 2022 – فناوری داهوا، ارائه‌دهنده خدمات و راه‌حل‌های هوشمند IoT مبتنی بر ویدئو در جهان، ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را به خانواده WizSense خود می‌آورد. WizSense که به تازگی معرفی شده است، با اتخاذ یک تراشه هوش مصنوعی مستقل و الگوریتم یادگیری عمیق، SMD 4.0، Quick Pick، AI Scene Self-adaption (SSA)، کدگذاری هوش مصنوعی و سایر عملکردهای توسعه یافته هوش مصنوعی را برای ارائه تشخیص دقیق، جستجوی سریع هدف، عملیات ساده شده و محصولات هوش مصنوعی فراگیر برای مشتریان.

 

 

قابلیت‌ های هوش مصنوعی جدید داهوا در WizSense

 

 

Eaden Xie، مدیر محصول دوربین مداربسته تحت شبکه در فناوری داهوا، گفت: «تقاضای کاربران بیشتر و متنوع‌تر می‌شود، با نیازهای بالاتر برای دقت هوش مصنوعی و کیفیت تصویر بهتر در سناریوهای مختلف. “به همین دلیل است که ما چهار ارتقاء عمده شامل بهینه سازی دقت زنگ هشدار، کارایی جستجو و غیره را ارائه کرده ایم. ما معتقدیم که توسعه WizSense پیشرفته ارزش بیشتری برای مشتریان ما به ارمغان خواهد آورد.”

 

سایر مطالبی که در مقاله ” قابلیت‌ های هوش مصنوعی جدید داهوا در WizSense ” بای مطالعه کنید:

 

روی هشدارهای واقعی و اطلاعات رنگی SMD 4.0 تمرکز کنید:

به لطف یک الگوریتم هوش مصنوعی بهینه، SMD 4.0 هشدارهای کاذب ناشی از حیوانات بزرگ و کوچک را کاهش می دهد. در مقایسه با SMD 3.0، نرخ هشدار کاذب برای حیوانات بزرگ (گاو، اسب، آهو و غیره) از 5% قبلی به 2% بسیار بهبود یافته است. در حالی که نرخ هشدار نادرست برای حیوانات کوچک (گربه، سگ، و غیره) بیشتر از 1٪ به 0.5٪ افزایش یافته است. فیلتر کردن آلارم‌های کاذب ناشی از اشیاء غیر هدف، کاربران را قادر می‌سازد تا هشدارهای معتبری را برای اهداف انسانی/خودرویی که ممکن است یک تهدید واقعی باشند دریافت کنند و در اسرع وقت پاسخ دهند. در عین حال، قابلیت قدرتمند هوش مصنوعی SMD 4.0 می تواند اطلاعات رنگ لباس و وسیله نقلیه، مانند رنگ بیرونی یک وسیله نقلیه، رنگ لباس  یک فرد و غیره را تشخیص دهد.

 

 

 

 

انتخاب سریع: جستجوی سریع برای اهداف انسان/خودرو

 

WizSense امسال یک ویژگی کاملاً جدید Quick Pick را ارائه می دهد که به طور جامع کارایی بازیابی پس از رویداد را تا 90٪ در مقایسه با SMD Quick Target Search افزایش می دهد. Quick Pick (با AI NVR) به کاربران این امکان را می‌دهد تا به‌جای جستجو از بازپخش‌های دسته‌بندی‌شده «انسان» و «خودرو» با استفاده از استخراج و مقایسه مبتنی بر الگوریتم هوش مصنوعی لباس و رنگ خودرو، به سرعت هدف مورد نظر (انسان یا وسیله نقلیه) را جستجو کنند. . به طور قابل توجهی نتایج جستجو را محدود می کند تا فقط فیلم ویدئویی از اهداف انتخاب شده توسط کاربران را ارائه دهد، که تا حد زیادی در زمان جستجو و هزینه های نیروی کار صرفه جویی می کند.

 

 

 

 

 

AI Scene Self-Adaption (SSA): تشخیص هوشمند صحنه های متعدد با کیفیت تصویر بهینه شده

 

فناوری AI SSA داهوا ویز سنس جدید با قابلیت تشخیص صحنه های نظارت شده با تغییر آب و هوا و شرایط نوری مانند باران و مه، نور پس زمینه و غیره، می تواند به طور هوشمند تنظیمات دوربین (مانند روشنایی، رنگ، کنتراست و تعادل رنگ سفید) را تنظیم کند. برای گرفتن خروجی تصویر واضح و با کیفیت بالا که با صحنه های داخلی و خارجی واقعی مطابقت دارد. به این ترتیب، نصاب‌ها دیگر نیازی به تنظیم دستی پارامترهای مختلف هر دوربین – که اغلب به زمان و هزینه‌های نیروی کار اضافی نیاز دارد – برای بهبود عملکرد ویدئو ندارند.  AI SSA از تشخیص چند صحنه پشتیبانی می‌کند و آن را برای سناریوهای داخلی (مانند انبارها، دفاتر، موزه‌ها) و مکان‌های بیرونی (مانند ویلاها، مدارس، کارخانه‌ها، مراکز خرید) مناسب می‌سازد.

 

 

ویراپیک

افزایش وضوح مانیتورینگ،  تقاضا برای فضای ذخیره سازی بیشتر را برانگیخته است. بر اساس  CBR (نرخ بیت ثابت)، تابع کدگذاری هوش مصنوعی WizSense برای راه حل های IP به صورت پویا نرخ بیت را برای ارائه تصاویر هدف واضح و صرفه جویی در پهنای باند تا 25 درصد در مقایسه با H.265 اختصاص می دهد. با همان نرخ بیت کم، WizSense AI Coding، تخصیص نرخ بیت را به افراد و وسایل نقلیه در اولویت قرار می دهد تا از تصاویر واضح و دقیق از اهداف انسان/خودرو اطمینان حاصل کند، در حالی که در هزینه های ذخیره سازی برای کاربران صرفه جویی می کند.

 

 

با اضافه شدن ویژگی‌های جدید داهوا WizSense، کاربران اکنون می‌توانند هشدارهای فوری را در طول یک رویداد دریافت کنند، به سرعت در میان حجم‌های فیلم SMD برای اهداف خاص پس از بروز یک اتفاق ، جستجو کنند، مطابقت را برای بهترین کیفیت تصویر در اولویت قرار دهند، و همچنین صرفه‌جویی در فضای ذخیره‌سازی با کدنویسی هوش مصنوعی، تسهیل جمع‌آوری شواهد پس از رویداد با رعایت حفاظت از حریم خصوصی.

علاوه بر این، فرصتی را برای یکپارچه‌سازان سیستم‌ها ایجاد می‌کند تا راه‌حل‌های امنیتی جامعی را از طریق مجموعه WizSense Dahua ارائه کنند که می‌تواند ویدیو را به هوشمندی عملی تبدیل کند و در زمان و هزینه کاربران نیز صرفه‌جویی کند.

امیدوارم  محتویات مقاله ” قابلیت‌ های هوش مصنوعی جدید داهوا در WizSense ”  برای شما کاربردی بوده باشد

لطفا برای مطالعه مقالات بیشتر در خصوص دوربین مداربسته به بخش دانش نامه مراجعه نمایید

کلیدواژه : wizsenseداهواویزسنس
ارسال دیدگاه