فناوری دید در شب دوگانه هوشمند داهوا چیست؟

فناوری دید در شب دوگانه هوشمند داهوا چیست؟

فناوری دید در شب دوگانه هوشمند داهوا چیست؟

فناوری دید درشب دوگانه هوشمند داهوا از الگوریتم هوشمندی برای شناسایی دقیق اهداف استفاده می‌کند. نور مادون قرمز معمولاً در شب روشن است. هنگامی که هدف توسط دوربین شناسایی می شود، پرژکتورهای دید در شب رنگی روشن می شود و دوربین فیلم تمام رنگی و اطلاعات رویدادهای کلیدی را ضبط می کند. هنگامی که هدف خارج از منطقه تحت نظارت است، نور پرژکتورهای دید در شب خاموش می شود و روشن کننده IR دوباره فعال می شود که به کاهش آلودگی نوری در منطقه کمک می کند.

 

مشخصات کلیدی:

  • دید در شب هوشمند (پیش‌فرض): هنگامی که هدفی شناسایی شد، بین روشن‌کننده مادون قرمز و نور گرم جابه‌جا شوید.
  • هدف انسانی خارج از منطقه تحت نظارت است
  • هدف انسان توسط دوربین تشخیص داده می شود
  • هدف انسانی منطقه تحت نظارت را ترک می کند

  نکته: برای دوربین‌های HDCVI، جابه‌جایی بین روشن‌کننده IR و نور پرژکتورهای دید در شب با Protection یا SMD Plus AI XVR یکپارچه شده است.

  • حالت) IR اختیاری): در این حالت فقط مادون قرمز روشن است. جهت مواقعی که نور گرم مکمل مورد نیاز نیست، مناسب است و آلودگی نوری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
  • حالت نور گرم (اختیاری): فقط نور پرژکتورهای دید در شب روشن است. برای صحنه هایی که نیاز به فیلم های رنگی دارند مناسب است.

 

IR Mode(Optional)

 

 

روشن کننده IR در تمام طول فرآیند روشن است و سازگار با محیط زیست است و آلودگی نوری را کاهش می دهد

 

Warm Light Mode(Optional)

 

پرژکتورهای دید در شب در تمام طول فرآیند روشن است و فیلم تمام رنگی را ضبط می کند و جزئیات رویداد را ضبط می کند

e illumination modes according to different time periods

 

داهوا اس ام دی پلاس مجهز به الگوریتم یادگیری عمیق، روی اهداف انسان و وسیله نقلیه تمرکز می کند و هشدارهای کاذب ایجاد شده توسط اشیاء نامربوط را فیلتر می کند.

 *

برای دوربین های HDCVI، این عملکرد با AI XVR کار می کند. دوربین های PTZ در حال حاضر فقط از SMD (تشخیص انسان) پشتیبانی می کنند.

 

با استفاده از الگوریتم یادگیری عمیق، فناوری حفاظت از محیط داهوا می تواند اهداف انسان و وسیله نقلیه را به دقت تشخیص دهد. در مناطق ممنوعه مانند مناطق عابر پیاده و پارکینگ ها، هشدارهای کاذب ناشی از اشیاء نامربوط را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد.

 

 

 

 

  IVS سنتیTraditional IVS

استخراج و طبقه بندی اهداف انسان و وسیله نقلیه از حجم عظیمی از داده های ویدئویی، ردیابی و تجزیه و تحلیل تاریخچه داده ها را برای کاربران نهایی آسان تر می کند. گزینه های جستجوی انسان و وسیله نقلیه برای پخش در دسترس هستند تا به سرعت هدف مورد نظر را پیدا کنید و در زمان صرفه جویی کنید.

 

 

فناوری دید در شب دوگانه هوشمند داهوا چیست؟

 

 

 

سناریوهای برنامه:

 

مغازه های خرده فروشی :

برای فروشگاه‌های خرده‌فروشی، وقتی سرقت بعد از ساعات کاری اتفاق می‌افتد، مالکان باید بتوانند تصاویر رنگی را برای بررسی به دست آورند. با این حال، نور دید در شب رنگی و  ثابت دوربین می‌تواند باعث ایجاد مزاحمت برای سایر افراد ساکن در نزدیکی مغازه شود.

راه حل

حالت IR در طول ساعات کار روشن است و هنگامی که فروشگاه در شب بسته می شود به حالت روشنایی هوشمند تغییر می کند که می تواند به کاهش آلودگی نوری در منطقه کمک کند. کاربران می توانند حالت های روشنایی را با توجه به نیازهای خود سفارشی کنند.

 

پارکها:

در شب، برخی از سناریوهای استفاده شده به دلیل کمبود نور کافی نمی توانند افراد و وسایل نقلیه را تشخیص دهند، مانند حیاط، پارک و غیره. در این سناریوها از نور سفید برای ثبت جزئیات هدف استفاده می شود. با این حال، استفاده مداوم از نور سفید مکمل می تواند به آلودگی نوری در منطقه تحت نظارت کمک کند.

راه حل

معمولاً در اواخر شب هیچ انسان یا وسیله نقلیه ای در پارک ها یا سایر سناریوهای مشابه وجود ندارد. در این زمان ، پرژکتورهای دید در شب رنگی خاموش می شود و تنها زمانی روشن می شود که هدفی شناسایی شود. هنگامی که هدف از منطقه تحت نظارت خارج می شود، پرژکتورهای دید در شب رنگی خاموش می شود و روشن کننده IR دوباره روشن می شود. این می تواند به طور قابل توجهی به کاهش آلودگی نوری کمک کند و در عین حال نظارت موثر در شب را تضمین کند.

لطفا در صورت تمایل سایر مقالات مربوط به دوربین مداربسته را در ویراپیک مطالعه نمایید

 

 

منبع: وب سایت داهوا

 

کلیدواژه : داهوا
ارسال دیدگاه